Sizinle Paylaşmayı Seviyorum , veee diyorum ki
PAYLAŞMAK GÜZELDİR …… HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR , İNSAN PAYLAŞTIKÇA ARTAR.

15 Mart 2013 Cuma

Venedik Mask Ahşap Kutuda :)

Venedik Maskesi İtalyan kültüründe, özellikle Venedik Festivalinde kullanılan bir maske çeşididir. Kimilerine göre, maske 1500'lü yıllarda Roma'da Commedia dell'arte'nin çıkışıyla birlikte ün topladı. Kimilerine göre ise Venedik'in kanallarının oluştuğu gün yas tutan bir sanatçının işiydi. Ama bilinene göre Maskeler, eski zamanlarda Güney Afrika'da yapılan tavus kuşu tüyünden yapılma maskelerinden esinlenerek yapılmıştır.İtalyanlar bu özgün maskeleri milletleri için onur kaynağı olarak görürler. Ayrıca pek çok turist venedik festivaline sadece bu maskeler için katılmaktadır. Bu maskeler onlar için ulusal bir mirastır.


Şimdi Gelelim bu açıklamaları neden yaptığımıza , çok sevdiğimizden :)
Evet , evet  ben gerçekten Venedik maskelerini dekorasyon ve tasarımlarda çok severim .. Evimin dekorasyonunda da salon duvarımın bir bölümünde bu objeyi kullandım.. sizin icin bir gün resimleyip bloğa koyarım... Mask larım pek kıymetlidir benim için . 

Bu sefer onu Ahşap üzerinde bir dekopaj çalışmasında kullandım... 
Benim şu renkleri en az benim kadar seven - süsü/püsü çok seven canım Anneciğim icin bir oyun kağıdı kutusu süsledim... Kendi yaş ortalamasından bir grubu olan annem  Haftada 1-2 bu bakımlı-zarif ve süslü hanımlarla bir araya geliyor ve bu buluşmalarda çay günleri - kabul günleri dışında bazen kağıt oyunlarıda oynanabiliyormuş ... Misafirlerini ağırladığı zaman bir değişiklik sunabilsin istedim... Pek sevindi ... 

Ahşap Mdf Obje üzerine boyama-peçete dekopaj , dekopaj ve hamur kabartma teknikleri uygulayarak en son vernikledim ve bol-bolda resimledim.
Anne sultan çok beğendi , yada yavrusuna öyle demek durumunda kaldı :) 
Bakalım siz beğenecek misiniz ???
Maskelerin sadece dekorasyonlarda kullanıldığı bir yaşamda yeni paylaşımlarda görüşmek üzere hoşçakalınız :)) 
Sevgilerimleee Yorum Gönder