Sizinle Paylaşmayı Seviyorum , veee diyorum ki
PAYLAŞMAK GÜZELDİR …… HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR , İNSAN PAYLAŞTIKÇA ARTAR.

14 Şubat 2013 Perşembe

Tea Light Abajurları

Tea Light Abajurları  


Daha önce sizinle bir benzerini ve nasıl yaptığımı bu yazıda paylaşmıştım .. İşte yeni mini tealight Abajurlarım ... 
Kullanılan Malzeme ; Mini avize şapkaları , Keçe , Goblen çiçekli kumaş , fimo hamurundan mini kalpler , püskül , kurdela , cam boncuklar , inci boncuklar , küpe aparatları , kordon ve görünmez ip , şarap kadehleri

Yapılışına gelince ; Önce mini abajur şapkalarımın alt ve üst uç kısımlarına kendi rengine uygun kordonu sıcak silikon yardımı ile sardım... Keçe ve Goblen tarzı ince döşemelik kumaşımdan Kelebek motifi kesip ortasından inci bocuklarla dikmek sureti ile 2 boyutlu kelebeklerimi oluşturdum .. Kelebeklerimi 3 er adet olmak üzere abajurlarıma yapıştırdım . Yapıştırma işleminde gutermann tekstil yapıştırıcısı kullandım. Bu yapıştırıcıdan son derece memnunum hem çalışması kolay , hemde kumaş/keçe  yapıştırmada ve aplikede son derece iyi sonuç almaktayım.. Mini abajurumun üzerinde görünen kalpler yine yapıştırılmak sureti ile sabitlendi... Resimde göreceğiniz gibi , Küpe yaparken kullanılan aparatların arasına üç büyük boy inci koydum bunların tamamını yine küpe yaparken kullanılan çivilere geçirip üst kısmını ince pense ile kıvırdım. Kıvırdığım Kısımdan görünmez ip geçirdim ve görünmez ipe yine bir miktar mini inci boncuklar dizerek abajur şapkasının iç kısımlarından diktim. Her 2 abajurdada 6 şar adet sarkıt oluşturdum.. daha sonra Şarap kadehlerinin ayaklarını püskül ve kurdela ile süsledim... En son ise üzerine  Eberhard Faber Fimo-Staedtler  Kalpler model kalıbı ve Darwi seramik hamuru kullanarak ve kırmızı seramik/cam boyası kullanarak yaptığım kalplerimi kurdela üzerine sıcak silikon ile yapıştırdım . Vee yorumlarınız için bol bol fotoğrafladım..
Salonumda cici birer dekoratif obje olarak konsolumun üzerinde yerlerini aldılar ...Unutmadan söyleyeyim içlerinde mini tealight mum var.. 
Nasıl olmuş pekiii  ??   
Umarım beğendiniz ... ? ? 

Sevgi gününde sevgi dolu kalınYorum Gönder