Sizinle Paylaşmayı Seviyorum , veee diyorum ki
PAYLAŞMAK GÜZELDİR …… HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR , İNSAN PAYLAŞTIKÇA ARTAR.

7 Ağustos 2013 Çarşamba

SEVDİKLERİNİZLE MUSSMUTLU BAYRAMLARINIZ OLSUN

Nefes almak bayramdır mesela ; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan. Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir, Sevmeninkini ise yalnızlık.. Sızlayan her organ hele de burun direği bayramdır. 
Bayramdır ; elden ayaktan düşmemek , zihinden önce bedeni kaybetmemek, kurda kuşa yem olmayıp   "Çok şükür bu günü de gördük" diyebilmek ,
Sevdiklerinle Geçen Hergün BAYRAMDIR....... Küsken - Barışmak , Ayrıyken - Kavuşmak , Suskunken - Konuşmak  BAYRAMDIR....... 
Bir kitabı bitirebilmek , bir binayı bitirebilmek, kabuslu bir kodeste ağır cezayı bitirmek  BAYRAMDIR....... Yoğun bakımdan sancılı geceyi, ya da kangıren olmuş bir ilişkiyi de öyle.... Vuslatta bir  BAYRAMDIR....... 
"Ona güvenmiştim yanılmamışım" sözü bayramdır. Hiç aldatmamış ve hiç aldanmamış olmak bayramdır. Yeni bir sözcük öğrenmek, bir tünelin sonuna gelebilmek, müzmin bir işin kapısını çarpıp uzun bir yola çıkıvermek bayramdır. Zorluklara tek başına göğüs gerebilmek, gereğinde haksızlıklara yalın kılıç yürüyebilmek bayramdır. Yeni eve asılan basma perdeler, alın teriyle kazanılmış ilk rızkın konduğu çerçeveler, yüklü bir borcun son taksidini öderken sıkılan eller bayramdır. 
Öte yandan endişe içinde beklediğin mektubu almak, telefonda ansızın sesini duymak, deli gibi burnunda tütenin boynuna sarılmak bayramdır. En acıktığın anda dumanı tüten bir somunun köşesini bölmek, korktuğunda güvendiğine sarılabilmek, dara düştüğünde dost kapısını çalabilmek bayramdır .. Sürpriz paketinden çıkan bir hediye, tatlı bir şekerlemede üstüne örtülen battaniye, saçlarını sevgiyle okşayan bir anne bayramdır.
Evde yalnızlığı noktalayan insan nefesi, akşam kapıda karşılayan yavuklu busesi, sevdalı bir elin tende gezmesi, nice adağın ardından çınlayan çocuk sesi bayramdır. Sonrasında gelen ilk diş bayramdır. İlk söz, ilk adım, ilk yazı, ilk karne bayramdır. Güne gülümseyerek başlamak bayramdır. 
"iyi ki varsın" bayram, "iyi ki yanımdasın" bayram. "Herşeyi sana borçluyum " bayram, "Hiç pişman değilim" bayram.....
Evladının mürvetini görebilmek, eve dolu bir torbayla gidebilmek, konu komşuyla yarenlik edebilmek, akşamları eskimeyen bir keyifle çay demleyebilmek bayramdır. 
Zamanı donduran fotograflara nedametsiz bakabilmek, altı çizilmiş eski kitapları aynı inançla okuyabilmek, yol arkadaşının yüzüne utanmadan bakabilmek bayramdır. Alnı açık yaşamak bayramdır; ulu bir çınar gibi ayakata ölebilmek bayramdır.
Bunların kadrini bilirseniz, kıymetini bilmeyi öğrenirseniz her gününüz bayram olur. Meraklanmayın, öyledir diye size deli demezler, deseler de böyle delilik bayram artığı günlerdeki nankör akıllılıktan evladır.......(CAN DÜNDAR)   
VARSIN DESİNLER DELİ , HER GÜNÜNÜZ BAYRAM OLSUN......
Zamanla anlıyor insan: 3-4 güne sıkışmış bir tatilden öte bir şey bayram...
Hayata rasgele serpiştirilmiş ilahi ikramlar, kıymet bilen kullara her daim bayram yaşatır.
SEVDİKLERİNİZLE MUSSMUTLU BAYRAMLARINIZ OLSUN 
Yorum Gönder